Bank Danych Wód Podziemnych Zaliczonych do Kopalin - Bank Wód Mineralnych, jest bazą danych, w której gromadzone są informacje obiektach hydrogeologicznych – źródłach, otworach eksploatacyjnych, badawczych i obserwacyjnych, ujmujących wody lecznicze, termalne i solanki (wody zaliczone do kopalin), a także o wodach zmineralizowanych i swoistych, które ze względu na swoje właściwości fizyczno-chemiczne mogą zostać w przyszłości zaliczone do kopalin, zlokalizowanych na obszarze kraju.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG
WEJŚCIE
Zasoby informacyjne i struktura bazy danych
W Banku Wód Mineralnych gromadzone są informacje atrybutowe, opisowe i liczbowe, pochodzące z dokumentacji hydrogeologicznych oraz dokumentów będących w posiadaniu użytkowników ujęć. Podstawowy zakres informacji przechowywanych w bazie danych obejmuje: lokalizację obiektu hydrogeologicznego, podstawowe dane wiertnicze i litostratygraficzne, pomiarowe i obliczeniowe dane hydrogeologiczne, wyniki badań laboratoryjnych wód oraz pochodzące z dokumentów wydanych przez administrację geologiczną.
Obecnie baza danych zawiera informacje o ponad 2 tys. obiektów hydrogeologicznych z obszaru całego kraju.
Poza danymi otworowymi w bazie danych przechowywane są informacje opisowe i przestrzenne dotyczące złóż wód zaliczonych do kopalin, obszarów i terenów górniczych, obszarów zasobowych oraz stref ochrony uzdrowiskowej.
Zasoby bazy danych są w sposób ciągły uzupełniane i aktualizowane.
W bazie przechowywane są zarówno dane geologiczne, jak i informacja geologiczna/hydrogeologiczna.
Udostępnianie informacji przechowywanych w bazie danych
Bank Wód Mineralnych umożliwia dostęp do informacji zgromadzonych w jego zasobach. Dostęp jest realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa:
na podstawie właściwie wypełnionego i złożonego wniosku.
Wzór wniosku oraz informacje o udostępnianiu i opłatach można uzyskać na stronie Narodowego Archiwum Geologicznego