NOWOŚCI!

Mapy

 Mapa zagospodarowania wód zaliczonych do kopalin w Polsce

Mapa udokumentowanych złóż wód podziemnych zaliczonych do kopalin

 

Mapa uzdrowisk w Polsce

 

 

Lubatówka (Iwonicz - Zdrój)

Złoże w Lubatówce eksploatowane jest przez Uzdrowisko Iwonicz S.A. kilkoma otworami wiertniczymi wykonanymi w latach 1955-1958 na potrzeby przemysłu naftowego, w późniejszym czasie zaadoptowanych do celów hydrogeologicznych. Woda lecznicza wykorzystywana do produkcji soli w warzelni, znajdującej się na terenie tej samej miejscowości, pochodzi z otworu nr 12 i jest to hipotermalna woda kwasowęglowa charakteryzuje się typem Cl-HCO3-Na, I o mineralizacji wynoszącej 19,5 g/dm3. Oprócz tradycyjnych produktów leczniczych na bazie termalnych wód leczniczych z Lubatówki wytwarzana jest szeroka gama preparatów kosmetyczno-pielęgnacyjnych.
 

PRODUKTY ZDROJOWE


Iwonicka sól jodkowobromowa – naturalny produkt leczniczy wytwarzany od 1867 r. z leczniczych wód jodobromowych stosowanych w leczeniu uzdrowiskowym. Sól otrzymywana jest tradycyjną metodą warzelnianą gwarantującą zachowanie cennych właściwości i długotrwałej wartości leczniczej. Kąpiel solankowa działa kompleksowo zarówno na skórę, jak też na cały organizm, poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych spowodowane bodźcem cieplnym i składnikami mineralnymi. Inhalacje roztworów soli jodobromowej powodują pobudzenie układu odpornościowego w obrębie układu oddechowego, co decyduje o skuteczności produktu w leczeniu wspomagającym przewlekłych schorzeń górnych dróg oddechowych.

 

Solankowy płyn do kąpieli – przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Głównymi składnikami płynu są woda lecznicza oraz sól iwonicka. Uelastycznia on skórę, usuwa zmęczenie, działa odświeżająco i regenerująco. Bogactwo biopierwiastków zawartych w wodzie termalnej i soli oraz przyjemny zapach nadają kąpieli niepowtarzalne właściwości pielęgnacyjne.

 

Preparaty kosmetyczno-pielęgnacyjne:
- kremowe płyny do kąpieli;
- sole kąpielowe;
- antycellulitowa emulsja do ciała;
- lawendowe kremy do stóp;
- lawendowe sole do stóp;
- szampony;
- krem do rąk i paznokci;
- krem do szorstkiej skóry;
- regenerujący krem przeciwzmarszczkowy;
- płyn miceralny;
- peeling do ciała;
- balsam do ciała;
- żel pod prysznic.

  

Fot. 1. Sól jodkowobromkowa – pobór próbki do badań

(fot. Archiwum Uzdrowiska Iwonicz SA)