NOWOŚCI!

Mapy

 Mapa zagospodarowania wód zaliczonych do kopalin w Polsce

Mapa udokumentowanych złóż wód podziemnych zaliczonych do kopalin

 

Mapa uzdrowisk w Polsce

 

 

Lubatówka/Iwonicz

Produkty wytwarzane są z wód leczniczych typu solanek jodowo-bromowych, termalnych wydobywanych w miejscowości Lubatówka, w której znajduje się również warzelnia soli leczniczych. Jej produkty firmowane są przez Uzdrowisko Iwonicz, w ramach którego działa. Oprócz tradycyjnych produktów leczniczych na bazie wód leczniczych z Lubatówki wytwarzana jest szeroka gama produktów pielęgnacyjnych.

Sól Jodobromowa Iwonicka wytwarzana jest od 1867 r., przy wykorzystaniu tradycyjnej metody warzelnianej pozwalającej na zachowanie cennych składników obecnych w wodach leczniczych. Jej stosowanie wskazane jest w przewlekłych schorzeniach stawów, ścięgien, mięśni, nerwów, kości i okostnej na tle gośćcowym, nerwobólach, przewlekłych zapaleniach przydatków, skazie limfatycznej i chorobach dróg oddechowych.

Borowinowa Kostka Iwonicka
otrzymywana z soli jodobromowej iwonickiej i borowiny jest wytwarzana od 1925 r. Stosuje się ją w postaci okładów w leczeniu schorzeń stawów, ścięgien, mięśni, nerwów, kości i okostnej na tle zapalnym, gośćcowym, urazowym i zwyrodnieniowym, a także zrostów otrzewnowych i przewlekłych zapaleń przydatków.

Sól do kąpieli z Uzdrowiska Iwonicz jest produkowana w kilku wersjach zapachowych i przeznaczona do kompleksowej pielęgnacji skóry z uwagi na bogactwo składników mineralnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kąpiel pobudza krążenie, działa odprężająco na organizm i regeneruje skórę. Szczególnie polecana do pielęgnacji skóry z łupieżem i łuszczycą.

Solankowy płyn do kąpieli, dostępny w kilku zapachach, jest przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Uelastycznia skórę, usuwa zmęczenie, działa odświeżająco i regenerująco. Bogactwo biopierwiastków zawartych w wodzie termalnej i soli oraz przyjemny zapach nadają kąpieli niepowtarzalne właściwości pielęgnacyjne.

Poza tym na bazie wysokozmineralizowanej wody termalnej są wytwarzane kremy do twarzy, dłoni i stóp, balsamy i peelingi do ciała, żele pod prysznic i szampony.