NOWOŚCI!

Mapy

 Mapa zagospodarowania wód zaliczonych do kopalin w Polsce

Mapa udokumentowanych złóż wód podziemnych zaliczonych do kopalin

 

Mapa uzdrowisk w Polsce

 

 

Aktualności

WARSZTATY „ASPEKTY ADMINISTRACYJNO-PRAWNE I ŚRODOWISKOWE Z ZAKRESU HYDROGEOLOGII I CIEPŁA ZIEMI”

 

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na bezpłatne warsztaty poświęcone aspektom administracyjno - prawnym i środowiskowym z zakresu hydrogeologii i ciepła Ziemi. Szkolenie odbędzie się w dniach 5 - 6 czerwca 2019 r. (środa i czwartek) w Lądku-Zdroju. W dniu 5 czerwca 2019 r. odbędzie się sesja referatowa w sali konferencyjnej hotelu Mir-Jan, ul. Kościuszki 78, 57-540 Lądek-Zdrój. W dniu 6 czerwca 2019 r. odbędzie się sesja terenowa na terenie Lądka-Zdroju. Udział w warsztatach potwierdzony zostanie imiennym certyfikatem.

Od 30 kwietnia 2019 r. prowadzona jest rekrutacja uczestników szkolenia. Uruchomiona została na stronie internetowej ”GEOLOGIA SAMORZĄDOWA” podstrona „Warsztaty 2019” zawierająca szczegółowe informacje o planowanym szkoleniu tj. program warsztatów, formularz zgłoszeniowy oraz informacje dla uczestników szkolenia.

 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy, prosimy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 17 maja 2019 r.

Szczegółowe informacje udzielane są pod nr telefonu: (22) 459 24 76, (22) 459 21 24, 500 162 004. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (70), o przyjęciu na warsztaty decydować będzie kolejność nadesłanych zgłoszeń. W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach uczestnik szkolenia zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia PIG-PIB, poprzez przesłanie informacji na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie (22) 45 92 476, (22) 459 21 24, 500 162 004 o odstąpieniu uczestnictwa w szkoleniu, nie później jednak niż do dnia 27 maja 2019 r.

W ramach warsztatów uczestnikom przysługuje bezpłatny udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz wyżywienie w formie lunchu. PIG-PIB nie pokrywa uczestnikom kosztów dojazdów, noclegów i pełnego wyżywienia.

Uczestnicy sesji terenowej zobowiązani są do posiadania stroju w teren tj. odpowiedniego obuwia i odzieży wierzchniej, przystosowanych do warunków terenowych. Prosimy także o zabranie strojów kąpielowych.

W ramach sesji referatowej przygotowane zostanie także stanowisko wystawiennicze z udziałem pracowników Instytutu w roli ekspertów. Uczestnicy szkolenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych  konsultacji z pracownikami PIG-PIB:

dr Mariusz Socha (Ekspert w zakresie potencjału geotermalnego, współpracy PIG-PIB z samorządami,  a także  w kwestiach związanych z ryzykiem geologicznym i zagadnieniami ekonomicznymi w/w zakresie),

mgr Jadwiga Stożek (Ekspert w zakresie udostępniania informacji geologicznej z Banku Danych Wód Podziemnych zaliczonych do kopalin oraz obsługi stanowiska komputerowego prezentującego funkcjonalność bazy Bank Wód Podziemnych Zaliczonych do Kopalin),

mgr Izabella Gryszkiewicz (Ekspert z zakresu rozwiązań technicznych, technologii wiercenia, doboru urządzeń, uciążliwości  związanych z wykonaniem wierceń, procedur z tym związanych, a także kwestii formalnych w procesie inwestycyjnym).

Informujemy, że zaplanowane warsztaty odbędą się w ramach realizowanego przez PIG-PIB projektu „GEOLOGIA SAMORZĄDOWA” serwis geoinformacyjny PIG-PIB w zakresie geologii, górnictwa, ochrony środowiska, administracji i przepisów prawa, który finansowany jest ze środków NFOŚiGW.

Dla uczestników szkolenia dokonano wstępnej rezerwacji miejsc, przy rezerwacji miejsc noclegowych proszę informować personel recepcji hotelu „Mir-Jan”, że będziecie Państwo uczestnikami szkolenie organizowanego przez PIG-PIB.

Hotel “Mir-Jan” SPA
ul. Kościuszki 78
57-540 Lądek-Zdrój

Telefon: + 48 74 81 46 339, +48 516 006 646
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona www: www.hotelmirjan.pl