NOWOŚCI!

Mapy

 Mapa zagospodarowania wód zaliczonych do kopalin w Polsce

Mapa udokumentowanych złóż wód podziemnych zaliczonych do kopalin

 

Mapa uzdrowisk w Polsce

 

 

Aktualności

O geotermii na targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu

 

„Gospodarka obiegu zamkniętego dla człowieka i przyrody" to hasło przewodnie tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO-SYSTEM. W otwarciu wydarzenia udział wziął prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek, wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa.
W targach uczestniczyli też przedstawiciele Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB). Na stoisku ekspozycyjnym udzielano informacji z zakresu geotermii oraz informacji geologicznych gromadzonych przez PIG-PIB, w tym prezentowano dostęp do tych danych za pośrednictwem Internetu. Gościem specjalnym stoiska był podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Pan Sławomir Mazurek, który zapoznał się z szerokim zakresem gromadzonych przez Instytut danych z zakresu geologii i hydrogeologii. Wśród osób odwiedzających stoisko Instytutu przeprowadzono konkurs geotermalny, który miał za zadanie popularyzować wiedzę o bogatym potencjale energetycznym wód termalnych w Polsce.


Jednym z głównych elementów targów oprócz części wystawienniczej były także specjalistyczne panele dyskusyjne. Eksperci związani z ochroną środowiska mieli możliwość wymiany poglądów i doświadczeń. W trzech głównych panelach poświęconych Polityce Surowcowej Państwa, surowcom dna oceanicznego i geotermii uczestniczył wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa prof. Mariusz Orion Jędrysek, a także przedstawiciele PIG-PIB – zastępca dyrektora Instytutu dr Agnieszka Wójcik oraz specjaliści od geotermii dr Mariusz Socha i dr Maciej Kłonowski.