NOWOŚCI!

Mapy

 Mapa zagospodarowania wód zaliczonych do kopalin w Polsce

Mapa udokumentowanych złóż wód podziemnych zaliczonych do kopalin

 

Mapa uzdrowisk w Polsce

 

 

Aktualności

XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich

W dniach 2 – 4 października 2014 w Krynicy-Zdroju odbędzie się XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich, pod hasłem „Turystyka uzdrowiskowa odpowiedzią na aktualne potrzeby i preferencje konsumentów”. Organizatorami tegorocznego Kongresu są Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich, Izba Gospodarcza Uzdrowiska Polskie, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Burmistrz Krynicy-Zdroju oraz  Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. 
Kongres Uzdrowisk Polskich organizowany corocznie od 1992 r., uznawany jest za najbardziej prestiżową ogólnopolską konferencją o tematyce uzdrowiskowej. Jego uczestnikami są przedstawiciele przedsiębiorstw uzdrowiskowych, administracji rządowej i samorządowej oraz instytucji i organizacji działających na rzecz rozwoju uzdrowisk i lecznictwa uzdrowiskowego, w tym specjaliści z dziedziny balneoterapii i balneologii. 
Program Kongresu przewiduje m.in. wystąpienia przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Turystyki, NFZ, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz trzy sesje plenarne:
 „10 lat polskich uzdrowisk w Unii Europejskiej” 
„Turystyka uzdrowiskowa, spa i wellness jako trwały trend prozdrowotny”
„Medycyna uzdrowiskowa jako jedna z głównych dróg realizacji polityki senioralnej”
Z uwagi na hasło tegorocznego Kongresu organizatorzy kierują szczególnie serdeczne zaproszenie do udziału do osób zainteresowanych tematyką turystyki uzdrowiskowej, SPA i Wellness.
 
Strona konferencji :  http://suup.pl/kongres.html