NOWOŚCI!

Mapy

 Mapa zagospodarowania wód zaliczonych do kopalin w Polsce

Mapa udokumentowanych złóż wód podziemnych zaliczonych do kopalin

 

Mapa uzdrowisk w Polsce

 

 

Aktualności

XLIII spotkanie Forum "Energia - Efekt - Środowisko"

 

dlmEv3ykaK9lVHm7pQ2012 08 24 ees geotermia 021W dniu 24 sierpnia 2012 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie odbyło się XLIII spotkanie Forum „Energia - Efekt - Środowisko”. Tym razem spotkanie było poświęcone w całości zagadnieniom energetyki geotermalnej. Przewodnią tematyką Forum było pytanie „Czy i w jaki sposób (w świetle wybranych aspektów technicznych i ekonomicznych) powinniśmy wspierać energię geotermalną?”.

 

Program spotkania obejmował cztery prezentacje, z czego trzy zostały wygłoszone przez specjalistów z Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego:

 

  • „Dotychczasowy stan rozwoju geotermii w Polsce i naturalne warunki jej rozwoju” – dr hab. Józef Chowaniec (PIG-PIB Kraków)
  • „Ekonomiczne aspekty wykorzystania energii geotermalnej w Polsce” – dr Mariusz Socha (PIG-PIB Warszawa)
  • „Niekonwencjonalne wykorzystanie energii geotermalnej i przestrzeń do dalszych badań/inwestycji” – dr hab. Marek Jarosiński (PIG-PIB Warszawa)
  • „Geotermia we Francji i perspektywy w województwie świętokrzyskim” – Stefan Dunin-Wąsowicz (Efekt Technologies Sp. z o.o.)

Z wygłoszonymi na Forum referatami można zapoznać sie w dziale „Studnia wiedzy”. Więcej szczegółów na stronie internetowej Forum http://forumees.pl/.