NOWOŚCI!

Mapa zagospodarowania wód zaliczonych do kopalin w Polsce

Atlasy geotermalne

 

e-biblioteka hydrogeologiczna

 

 

Atlasy geotermalne

 

 

 

 
 
 
 

Hobby

Kolekcjonerstwo polega na zbieraniu i gromadzeniu według określonych kryteriów rozmaitych przedmiotów, m.in. etykiet po wodzie butelkowanej. W Polsce znanych jest niewiele, zaledwie kilka osób, zajmujących się kolekcjonowaniem tego typu etykiet. Są to wyłącznie osoby związane zawodowo z rozlewnictwem wód podziemnych lub pracujące w instytucjach naukowych zajmujących się zagadnieniami hydrogeologii. Niektóre kolekcje liczą kilka tysięcy okazów, zarówno z Polski jak i zagranicznych. Kolekcjonowaniem etykiet po wodzie butelkowanej zajmują się również osoby za granicą. W Internecie można spotkać się z propozycjami wymiany lub sprzedaży etykiet. Kolekcjonowanie etykiet po wodzie butelkowanej ma szereg zalet: zbiór zabiera niewiele miejsca, jest to również zajęcie stosunkowo tanie.

Uzupełnieniem kolekcji są, ukazujące się sporadycznie etykiety okazjonalne, dotyczące ważnych imprez, np. sportowych, rocznic lub akcji społecznych oraz ozdobne butelki po wodzie, przeważnie zagranicznej, dostępne również w Polsce w niektórych sklepach. Etykiety tematyczne, na ogół krótkoseryjne, wyróżniają się urozmaiconą szatą graficzną, co powoduje iż stają się ozdobą kolekcji.
Krajowa Izba Gospodarcza „Przemysł Rozlewniczy”, organizacja zrzeszająca producentów wód butelkowanych i napojów smakowych, wydaje kwartalnik „Źródło” w którym spotyka się artykuły poświęcone etykietom po wodzie butelkowanej oraz artykuły prezentujące wszystkie ukazujące się na rynku nowe typy wód.

Galeria etykietGaleria pocztówek